S našimi dětmi a dorostem se scházíme jednou týdně v klubovně na hřišti za 4ZŠ (bývalé šatny házenkářů). Kromě pravidelných setkání pořádáme výpravy, výlety a letní tábory. 

Jednou ročně platíme poplatek 500Kč, který zahrnuje pojištění a pravidelné zasílání časopisů.

Schůzky

Světlušky (děvčata od 6 do 11 let)

    

Vlčata (chlapci od 6 do 11 let)    

     

Skautky, Skauti (chlapci od 11 do 15 let)  

     

 

V případě, že dítě nemůže přijít včas nebo vůbec na schůzku,prosíme o omluvení předem (z bezpečnostních důvodů)
na tel.: 603 550 408 nebo 733 778 335

 

V případě, že schůzka vychází na prázdniny, automaticky odpadá.

Chodíme ven, dávejte dětem oblečení, které si mohou ušpinit :) 

 


Historie našeho střediska

Text: bratr Šveňha - Marabu (do roku 2004), Téra (od 2004 do současnosti)

Historie našeho střediska se datuje od Sametové revoluce roku 1989. 7. listopadu padla totalitní komunistická vláda a tím se otevřela cesta k demokracii, která neutiskuje a nezakazuje taková hnutí, jímž je skauting a jemu podobná.

2. prosince se v Praze v sále Domoviny sešlo shromáždění, na kterém byla znovu po takřka dvaceti letech obnovena legálně skautká organizace v naší republice.

Již 12. prosince 1989 se v tehdejším Minikinu v Klášterci nad Ohří v Polní ulici (dnes Kabelová televize) sešli bývalí činovníci: Ivan Schwob, Ivan Procházka, Eva Šťástková, Pavel Šveňha a Antonín Paroubek na obnovení činnosti kláštereckého Junáka. Pro nemoc se nemohl zúčastnit bratr Rudolf Šťásek - Zubr, střediskový vůdce v letech 1968 - 1970. 

Během prosince bylo uskutečněno jednání s Městským úřadem (tehdejším MNV) a jeho starostou panem Seemanem, který přislíbil zajištění klubovny pro naše středisko. Byla dojednána schůzka na 3. ledna 1990 v DDM, kde se sešli starosta MNV pan Seeman, tajemník MNV pan Kotouč, ředitelka DDM paní Bartušková a za junáky bratr Schwob, Šulc, Šveňha, Procházka a sestra Šťástková. Do užívání nám byl předán Weberův dům.

V sobotu 13. ledna dopoledne proběhlo shromáždění všech skautů okresu v Chomutově. Odpoledne ve 14 hodin jsme se sešli v našem domě, abychom si ho prohlédli a stanovili plán prací a oprav a byl tak k použití. (Dům byl delší dobu neobývaný a zdevastovaný). Této schůzky se poprvé zúčastnil i bratr Šťásek. 

Po tomto datu začaly brigády na odklízení nepotřebného materiálu a postupné zařizování a úprava jednotlivých místností. Musela se vytrhat elektrika, udělat nové rozvody a přívody, likvidovaly se staré radiátory (kotel byl odcizen před předáním do vlastnictví). Bratr Šveňha sehnal několikery kamna, stoly, židle. V únoru a březnu se zapojili další členové - Parma, Sklenář, Vojtíšek, Paroubková, Kutíková a Tůma. 

V pondělí 11. června 1990 se konala středisková rada u nemocného bratra Šťástka, na které bylo předáno vedení střediska bratru Schwobovi - Bobovi.

Tábor se v tomto roce nekonal, neboť nebyly stany ani podsady. S několika staršími členy byl však uspořádán Rádcovský kurz na Alšovce pod vedením bratra Boba.

Na podzim se už rozjely oddíly, klubovny už byly celkem zařízené, topilo se v kamnech a v každé zvlášť. Fungovala směčka vlčat, roj světlušek, skauti a skautky. Žádosti o finanční příspěvek na MNV bylo vyhověno, tak se koupily nějaké stany, dřevo na podsady a na jaře roku 1991 se vyráběly podsady. V létě 1991 se konal tábor vlčat a světlušek v Údrči u Karlových Varů pod vedením bratra Šulce a Parmy. Byli připojeni ke karlovarským skautům. Další rok se tábor konal společně se skauty a skautkami z Třebechovic ve východočeském kraji. Vedl bratr Šulc, Procházka a Parma. 

V roce 1993 se konal první samostatný tábor celého střediska v Kryštofových Hamrech. Za účasti 44 dětí pod vedením bratra Šveňhy. V dalším roce 1994 se konal jenom chlapecký tábor s účastí 18 vlčat a 4 skautů. Vedl Bob, zástupce bratr Šveňha (Marabu). 

V roce 1995 vedl bratr Marabu opět střediskový tábor v Kryštofkách, 45 dětí a ještě po něm týdenní rodinný tábor. Jinak všechny tábory byly čtrnáctidenní. 

V roce 1996 vedl tábor bratr Šulc (Akela), zástupce bratr Marabu. V roce 1997 dospěla do plnoletosti a složila čekatelskou zkoušku Markéta Vajdíková (dnes Čečrdlová). Ve snaze omladit vedení a získání zkušeností, se na radě rozhodlo, že se jí ponechá vedení tábora. To byl poslední tábor v Kryštofkách.

Dalším rokem se povedlo získat tábořiště v Liščím Koutě v Nových Hamrech u Njedku. Tam vedl dva tábory bratr Marabu. V témže roce se zajistilo táboříště v Přebuzi, ležící asi 15km od Liščího Kouta a v roce 2000 se tam prvně tábořilo. Od té doby se tam uskutečnilo pět táborů. 

Koncem roku 1992 nám bylo MěÚ oznámeno, že se budeme stěhovat do jiných prostor, neboť ve Weberově domě bude mětské muzeum. (Dodnes tam není.) Byly nám nabídnuty prostory v Mateřské školce v Souběžné ulici. V roce 2001 byl celý objekt převeden do pronájmu ředitelce MŠ Megové. Tehdy nám byl zvednut roční nájem na 80 500Kč, což pro naše středisko bylo neúnosné a museli jsme žádat MěÚ o finanční výpomoc. V roce 2003 nám bylo naznačeno, že částka je příliš vysoká a nebude nám již poskytována. 

Bratr Marabu společně s ostatními členy začal shánět jiné prostory. Z osmi vytipovaných nebyl na MěÚ schválen ani jeden návrh, proto požádal alespoň o pronájem nevyužívané parcely v ulici Komenského. Po půlročním projednávání byl tento návrh schválen a naše středisko ho dostalo zdarma na deset let do výpůjčky. V té době jsme sháněli peníze na stavbu klubovny. Peníze od sponzorů (ČEZ) jsme získali, avšak to nestačilo.

Stavba klubovny se tedy nekonala a nájem ve stávající klubovně nám byl zvýšen na 83 000Kč. Město nám přispělo na nájemné na první půlrok a na druhý už jen 2 500Kč. Abychom zaplatili zbytek, museli jsme prodat většinu našeho majetku, tj. téměř všechno táborové vybavení, vybavení z kluboven. Díky Markétině manželovi se podařily sehnat úložné prostory v garáži v ZKL na zbylé podsady a táborové pomůcky. Spoustu věcí jsme však museli vyhodit. Se starou dobrou VELKOU klubovnou jsme se rozloučili a přesídlili o dvoje dvěře dál v DDM -  k Turistům.

Jedná se o malou místnutku, která nám postupně přestává stačit, neboť se nám zvyšuje počet dětských členů. V současné době máme dva oddíly - dívčí pod vedením Markéty Čečrdlové a chlapecký pod vedením Mgr. Terezy Kubešové. Zřejmě se budeme znovu stěhovat, neboť se k nám dostaly zvěsti, že bychom se měli přesídlit na 4. ZŠ do zahradního altánu. Tak uvidíme :-)

 


Naši členové

Zde je vhodné popsat, kdo jsou Vaši cíloví uživatelé a proč je právě tento projekt pro ně důležitý. Důležité je Vaše návštěvníky také motivovat, aby se na tyto stránky pravidelně vraceli.


Soubory ke stažení
* přihláška.pdf (970,3 kB)


Tady je ceník skautského zboží. Zboží se objednává hromadně. 

Kroje:

Krojová košile dětská vel. 122 – 140 ……………… 499Kč

vel. 146 – 170 …………… 549Kč

Krojová košile s dlouhým rukávem vel. S – XXL .. 590Kč

Krojová košile s krátkým rukávem ……………………… 560Kč

 

Krojová halenka dámská s dlouhým rukávem…….. 735Kč

Krojová halenka dámská s krátkým rukávem ………685Kč

 

 

Doplňky na kroj, ostatní:

 

Šátek hnědý, žlutý …………………………………………………………………… 45Kč

Šňůrky všech barev …………………………………………………………………… 8Kč

Turbánek ……………………………………………………………………………………. 25Kč

Domovenka …………………………………………………………………………………. 30Kč

Světýlka, vlčci – nášivky ………………………………………………………….. 25Kč

Nášivka – odborky ……………………………………………………………………. 25Kč

Píšťalka s lilií ……………………………………………………………………………… 99Kč

Skautský pásek zelený (kurta) ……………………………………………… 189Kč

Skautský pásek kožený ………………………………………………………… 345Kč

Skautské mikiny fleece tmavě modré nebo červené s lilií – dětské …………… 295Kč

                                                                                     pro dospělé ………… 345Kč

Kšiltovka vlčácká, světluškovská, skautská …………………… 125Kč

Náramky …………………………………………………………………………… 39Kč

Propisky se skautským logem …………………………… 14, 21, 48Kč

Bloky pro vlčata, světlušky a skauty vel. A5 ………………. 25Kč

                                                     vel. A6 …………… 10, 15Kč

Nováček vlčat, světlušek ………………………………………………… 55Kč

Stezka vlčat, cestička světlušek …………………………………. 51Kč

Nováček pro skauty …………………………………………………………… 46Kč

Stezka pro skauty (včetně nášivky) ……………………………… 55Kč Poplatky a Registrace

Registrace Junáka*: do 15. ledna 450Kč na celý rok pro jednotlivce.

Měsíční poplatky do oddílových kasiček dle dohody (cca 10Kč za měsíc).

Jednotlivé akce se platí zvlášť.


Kontakt

Středisko br. Zubra Klášterec nad Ohří

Petlérská 447
431 51 Klášterec nad Ohří


605 204 575
Bankovní spojení (lze tak zaplatit registraci Junáka)
176158960/0300